سلام به وب دوستان عزیز!

امروز یه مقاله ی خلاصه در مورد چارچوب بوت استرپ (Bootstrap) برای شما آماده کردیم.

بوت استرپ چیست؟

بوت استرپ در واقع چارچوب و بستری رایگان برای ساخت صفحات وب است. این چارچوب قدرتمند و محبوب اولین بار در سال ۲۰۱۱ توسط mdo@ و fat@ بر پایه زبان های HTML, CSS, JS & LESS نوشته شد که در واقع کار طراحان را بسیار ساده کرده و طرح ها و پیش نیاز های وبسایت های مدرن امروزی را در خود گنجانده و فقط نیاز است که طراح آن را مطابق بر میل خود استایل دهی و سفارشی کند. از قابلیت های شگفت انگیز این چارچوب این هست که به برنامه نویس اجازه میدهد تا وبسایت خود را به راحتی واکنشگرا سازد!

بوت استرپ در حال حاضر محبوب ترین پروژه ی سایت GitHub است که توسط سایت های مطرحی در سطح دنیا همچون NASA استفاده شده است.

در این چارچوب قدرتمند و زیبا و در عین حال رایگان امکانات پدشرفته ای مانند: دکمه ها و منو های آبشاری و فرم ها؛ جدول ها و خیلی عناصر پر کاربرد در طراحی وب گنجانده شده که ضمن این همه این قابلیت نیز وجود دارد که به عناصر حالت واکنشگرایی داد یا واکنشگرایی را غیرفعال کرد.

این پروژه که در ابتدا با نام توییتر بلوپرینت (Twitter Blueprint) توسط Mark Otto و Jacob thornton و یک تیم کوچک از گسترش دهندگان سایت توییتر ایجاد شد پس از مدتی توسط تیم گسترش دهنده در ۱۹ آگوست ۲۰۱۱ معرفی و انتشار یافت و به مرور زمان قابلیت های آن افزایش یافت. برای مثال واکنشگرایی در ابتدا در این چارچوب گنجانده نشده بود اما در انتشار ۳۱ ژانویه ۲۰۱۲ ستون های واکنشگرای ۱۲ تایی که مبنای رسپانسیو بودن این چارچوب شدند به بوت استرپ افزوده شد.

این پروژه که محبوب ترین پروژه ی در حال حاضر گیت هاب است در مارس ۲۰۱۵ بیش از ۷۸۰۰۰ ستاره و ۳۰۰۰۰ چنگال (fork) در این سایت دریافت کرد!

همچنین با ترکیب کردن این چارچوب قدرتمند با فونت آوسام (Font Awesome) میتوانید فرم هایی بی نظیر و زیبا بسازید.

این هم از مطلب بوت استرپ چیست ! در مطالب بعدی سعی میکنیم آموزش های خلاصه ای از این چارچوب قدرتمند برای شما آماده کنیم!

موفق و سربلند باشید 🙂

خلاصه
نام مقاله
بوت استرپ چیست؟
توضیحات
بوت استرپ چیست؟
نویسنده
اشتراک گذاری ها