سلام خدمت شما کاربران عزیز! 🙂

با خبری جنجالی از یکی از معروف ترین سیستم عامل های دنیا یعنی اندروید در خدمت شما هستیم.

اندروید ۵.۰.۱ منتشر شد

گوگل ورژن اندروید ۵٫۰٫۱ را با رفع چند مشکل جزئی از جمله بازگشت ناخواسته به تنظیمات کارخانه منتشر کرد.

مهم‌ترین مشکلی که در اندروید ۵.۰.۱ رفع شده است مربوط به بازگشت ناخواسته به تنظیمات کارخانه است. این مشکل زمانی رخ می داد  که کاربر چند بار رمز عبور خود را به اشتباه وارد کند. بعضی از کاربران وقتی گوشی خود را در جیب خود قرار داده‌اند بصورت ناخواسته صفحه لمس شده و الگوی ورودی به اشتباه وارد شده است و دستگاه بصورت خودکار به تنظیمات کارخانه برگشته است و کل اطلاعات گوشی کاربر پاک میشد

در اندروید ۵.۰.۱ تغییراتی در دریافت الگوی باز کردن قفل گوشی اعمال شده و حداقل طول الگوی (Pattern) از یک نقطه به چهار نقطه افزایش یافته است تا بصورت ناخواسته رمز اشتباه وارد نشود. در بخش ورود کد نیز یک دکمه‌ی تایید اضافه شده تا حتی اگر رمز بصورت اشتباه وارد شد، تا وقتی دکمه‌ی تایید توسط کاربر  لمس نشود، عملیات تایید رمز، بررسی نمی‌شود.

گوگل اخیرا بزرگترین به روز رسانی اندروید را تحت عنوان Lollipop5 Android منتشر کرده است. در اینجا به ۱۰ویژگی برتر اندروید ۵ می پردازیم:

 

۱-طراحی جدید:

اولین چیزی که بعد از به روز رسانی Android5 Lollipop توجه شما را به خود جلب می کند، طراحی جدید آن است.در اندروید ۵گوگل چهره ای روشن تر و  واضح تر را طراحی کرده است.

۲-مخفی سازی:

اگر شما دوست ندارید هر چیزی در جلو و ومرکز صفحه نمایش داده شود، در به روز رسانی جدید اندروید این امکان فراهم شده تا بتوانید notification ها را غیرفعال کرده یا با رفتن به تنظیمات، محتویات حساس را مخفی کنید. به تنظیمات بروید و روی Sound & Notification کلیک کرده و در پایین صفحه When device is licked را کلیک کنید.

۳-قفل صفحه جدید:

اکنون notification ها مستقیما روی قفل صفحه شما به نمایش درمی آید.

۴-حالت Battery-Saver:

ویژگی جدید در Android5 Lollipop به شما این امکان را می دهد تا در دستگاه تان ۹۰ دقیقه اضافی فشرده داشته باشید. برای فعال سازی این حالت باید وارد تنظیمات گوشی شده و روی Battery کلیک کنید. سپس دکمه منو را فشار دهید و گزینه Battery Saver را انتخاب کنید.

nexus-5-top-7

۵- می توانید تنظیمات را جستجو کنید:

برای کسانی که نمی دانند در تنظیمات چه می خواهند، Android5 Lollipop آپشن جستجو را مخصوص تنظیمات ایجاد کرده است.

۶-روشنایی انطباقی:

نسخه قبلی اندروید ویژگی اتوماتیک روشنایی را ایجاد می کرد که به صورت خودکار روشنایی گوشی را با توجه به محیط تنظیم می کرد. این ویژگی جای خود را به حالت روشنایی انطباقی داده است. این ویژگی شبیه به حالت خودکار است اما در عین حال شما می توانید میزان روشنایی مطلوب خود را تعیین کنید. کافی است یک بار روشنایی پایه را مشخص کنید تا این حالت براساس محیط اطراف خود روشنایی را با محیط منطبق می کند.

۷-دسترسی به تنظیمات سریع:

منوی تنظیمات سریع در Android5 Lollipop ارتقا یافته است. اکنون نمایشگری برای تنظیم سریع روشنایی و دکمه چرخش در میان ویژگی های دیگر وجوددارد. شما با کشیدن پایین انگشت خود روی منوی notification می توانید این هشدارها را ببینید. برای نمایان کردن منوی تنظیمات سریع، کافی است دوباره با انگشت تان آن را بکشید.

۸- کنتراست بالای متن در خواندن می شود:

یکی از ویژگی های جدید اندروید ۵ خواندن متن را آسان تر می کند. کنتراست بالای متن با رفتن به تنظیمات و کلیک کردن روی Accessibility فعال می شود.

۹- معکوس کردن رنگ ها

با معکوس کردن رنگ ها نیز این امکان برای شما فراهم می شود تا مسیج ها را مخصوصا در شب آسان تر بخوانید.

۱۰- ماندن اپلیکیشن ها بعد از استارت مجدد

بعد از روشن کردن مجدد گوشی شما می توانید به نرم اپلیکیشنی که پیش تر از آن استفاده می کردید بازگردید. در ویژگی جدید اندروید این امکان وجود دارد تا بعد از ری استارت یا روشن کردن مجدد گوشی، کاربر بتواند اقدامات سابق خود را دنبال کند.

 

با ما همچنان همراه باشید!

خلاصه
نام مقاله
اندروید ۵.۰.۱ منتشر شد
توضیحات
اندروید ۵.۰.۱ منتشر شد | برز رسانی بزرگ گوگل
نویسنده
اشتراک گذاری ها